יום רביעי, 15 בינואר 2020

המורה שלי לנשיאות

או מה צריך ראש מדינה

בחירות

מאת: שרה שורץ
כריכה

מדוע נזכרתי בספר החמוד הזה דווקא עכשיו, אחרי הבחירות השניות ולפני בחירות מספר שלוש, ולא קודם לכן?   אפשר לתלות את הסיבה בתעתועי הזיכרון או ברצון למצוא משהו חביב להתלות בו במציאות הלא כל כך חביבה של בחירות חוזרות ונשנות.
שתי דמויות עיקריות יש בספר, הילד אוליבר – המספר, והגיבורה, המורה שלו, על אודותיה ומעלותיה אנו למדים
תוך כדי התקדמות בספר.
מכתב לערוץ 39

אוליבר כותב לערוץ 39 מכתב מנומק להפליא ומסביר מדוע הוא סבור שהמחנכת שלו יכולה להיות הנשיאה של ארה"ב. בהתחשב בכך שטווח השיח הבין-מפלגתי והציבורי אצלנו צר מאוד וטעון, כדאי לשמוע את הנימוקים ששמה המחברת, קיי וינטרס ( Kay Winters) בפיו של אוליבר.
אמנם שיטת הממשל שלנו איננה נשיאותית, אך בבואנו לבחור מפלגה הרי אין זה סוד מי עומד בראשה ולפיכך אנו יודעים את מי אנו מקבלים לעמוד בראש הממשלה ועל כך הדברים נסובים בימים אלו.

עוד שני משפטים בטרם נפרוש את הנימוקים; שימו לב שאוליבר מופיע בכל האיורים של המאיירת דניס ברונקוס (Denise Brunkus). המאיירת מקדישה לכל נימוק של אוליבר כפולת עמודים שבה מופיעים לפחות שני ציורים.

המורה של אוליבר אוהבת בתים לבנים – זה בהחלט יתרון עבור מי שמתמודד לנשיאות ארה"ב.
אוהבת בתים לבנים


והיא רגילה שהולכים בעקבותיה
היא רגילה

כאשר המורה של אוליבר נכנסת לחדר כולם שמים לב – כריזמה היא יתרון למתמודד, אך לא בהכרח לאזרחים/בוחרים המסתמאים ממנה ואינם רואים נכוחה דברים חשובים יותר. גם שחקני קולנוע ותיאטרון ניחנים בכריזמה - אז?
להיות בעל קריירה קודמת של שחקן גם לא מהווה מניעה להיות נשיא בארה"ב (רונלד רייגן הנשיא ה- 40) או מושל (ארנולד שוורצנגר המושל ה-38 של מדינת קליפורניה אשר חזר לקריירה שלו כשחקן לאחר סיום תפקידו כמושל).
כריזמה

והיא תמיד חותמת על ניירות חשובים


ומוצאת ג'ובים לאנשים (כל עוד היא לא "מחלקת ג'ובים", הכול בסדר).


היא חושבת ששירותי בריאות הם דבר חשוב – עכשיו הגענו לתוכן.
שירותי בריאות

ואצלנו? "מערכת הבריאות בישראל לא בדרך לקריסה - היא כבר קורסת וגוססת" - כותרת אחת מני רבות (מתוך האתר הרשמי של החברה לאיכות ברפואה 06.11.2019) – אך האם המבקשים את קולותינו ב- 2.3.2020 מציעים דרכים להתמודד?

המורה של אוליבר מאמינה בשלום – היו לנו ראשי ממשלה שהאמינו בשלום…אולי יהיו עוד
שלום

המורה של אוליבר רוצה לנקות את כדור הארץ – 
כדור הארץ
המודעות הסביבתית בישראל היא נמוכה. מפלגות ירוקות לא מצליחות להתרומם בעוד שבשורה ארוכה של מדינות מזה כארבעים שנה מפלגות ירוקות הן חלק מהנוף הפוליטי. אנחנו הישראלים אומרים לעצמנו שיש לנו בעיות קשות יותר לעסוק בהן, אבל  הסביבה לא תחכה עד שנתפנה. ראינו אצלנו את ההצפות בשבועיים האחרונים שגבו אבדות בנפש ובצד האחר של העולם אוסטרליה בוערת והיא תוסיף לבעור עד שתחל שם עונת הגשמים. כעשרים בני אדם נספו עד כה, עיירות שלמות נהרסו, מיליארד בעלי חיים נשרפו וצפוי שהעשן, המגיע מן השרפות באוסטרליה וגורם לפגיעה חמורה באיכות האוויר יעשה סיבוב שלם סביב כדור הארץ.  


דרסי וייז מקריאה את הספר באנגלית ביו-טיוב

Details
My Teacher for President
Kay Winters (Author)
Denise Brunkus (Illustrator)
ISBN-13:         9780142411704
Publisher:        Penguin Young Readers Group
Publication date:         07/17/2008
Pages: 32
Product dimensions:    8.46(w) x 10.38(h) x 0.10(d)
Age Range:     5 - 8 Years
2 comments:

  1. שמחה על פוסט חדש בבלוג! תודה על פוסט מקסים

    השבמחק